K správnemu chodu nášho eshopu využívame ukladanie cookies vo Vašom prehliadači. Pre udelenie súhlasu a uzatvorenie tohto okna prosím potvrďte túto správu.

Brusivo

Informace

Výrobcovia

Brusivo
Tu sa nachádzate v kategórii brusivá. Kde Vám ponúkame: brúsne hubky, brúsne kefy do ruky i brúsky, brúsne hárky, metráže, brúsne výseky (kolieska + obdĺžniky) a mnohé ďalšie ...

Brusivo 138 produkty

Podkategórie

 • Brúsne hárky
  Brúsne hárky sú vystrihnuté obdĺžniky brusiva určené pre ručné brúsenie. Medzi archy patrí brúsna papier za sucha, brúsny papier za mokra a brúsne plátno. Ak sa chystáte brúsiť kovové plochy alebo ostré hrany odporúčame využiť brúsneho plátna, ktoré má väčšiu odolnosť voči pretrhnutiu ako papier. A pri brúsení dreva a drevených plôch vám postačí brúsny papier za sucha, naopak brúsny papier za morka sa používa pri brúsení karosérie. Odporúčame si u nás zakúpiť klátik na ľahšie a kvalitnejšie brúsenie plochy s brúsnym hárkom.
 • Brúsne hubky
  Jedná sa o kvalitný brúsny materiál s dlhou životnosťou. Brúsne huby sa vyznačujú vysokou flefibilitou. Používajú sa za sucha i za mokra na brúsenie dreva, lakov, kovov a plastov. Vďaka svojej poddajnosti sú vhodné pre brúsenie rovných i tvarových plôch. Vyrábajú sa 2-stranné alebo 4-stranné.
 • Kefy do ruky
  Oceľové kefy sú vhodné pre odstránenie väčších častí hrdze a ďalších nečistôt z povrchu pred jemnejším brúsením, náterom alebo zváraním.
 • Unášače a klátiky
  V tejto kategórii sú brúsne klátiky, hubky a plastové klátiky. Tiež okrem iného aj unášače do excentrických brúsok aj uhlových brúsok.
 • Scotch brite, brúsne vlny
  Scotch brite alebo ak brúsne vlny slúži k finálnemu brúsenie (leštenie) povrchu pred náterovou hmotou alebo aplikáciou ďalšieho nanášania hmoty. Je to varianta napr. Namiesto brúsenie za mokra na brúsenie plniča pred lakovaním. Rozdeľuje sa niekoľkých hrubosť a tvarom či veľkosťou vlny.
 • Rezacie a brúsne kotúče
  Rezacie kotúče a brúsne kotúče určené pre uhlové brúsky. Lamelové kotúče sú určené na hrubé brúsenie do uhlovej brúsky. S týmito kotúčmi možno rezať NEREZ, OCEĽ, KAMEŇ. Pri výbere sa riaďte priemerom kotúča, či je rezný alebo brúsny a podľa toho na aký materiál je určený (nerez, oceľ, kameň). Pri každom type kotúča je vždy uvedené na čo možno daný kotúč použiť.
 • Brusivo v úlohe
  Brusivo v úlohe sa môže rozdeliť na brusivo na papierovom nosiči alebo na plátnu. Oboje nájde využitie na drevo, kov, plast a ďalšie materiály. Pri výbere sa riaďte šírkou, typom prevedenia a predovšetkým v hrubosti.
 • Leštiace kotúče

  Leštiace kotúče a potreby k leštenie nájdu široké využitie v priemysle i domácnosti. Slúži predovšetkým v kombinácii s brúsnou pastou k dosiahnutiu lesku u zašlého vzhľadu karoseri (zoxidovaného) alebo k vyleštenie škrabancov. Leštiaci kotúč môže byť molitanový alebo tzv "baránok" k leštenie vosku. Spravidla sú kotúče opatrené suchým zipsom alebo nalepeným priamo s podstavou so závitom M14.

 • Brúsne pásy
  Brúsne pásy sa používajú do pásových brúsok. Pri výbere vyberajte podľa veľkosti brúsneho pásu a tiež podľa požadovanej hrubosti - označenie napr. P100. Pre vybranie tej správnej hrubosti prosím rozkliknite ten správny rozmer brúsneho pásu a ukáže sa vám ponuka hrubosti podľa našej ponuky.
 • Kefy do brúsky, vŕtačky
  Oceľové kefy miskovité, okružné, vlnitý alebo ďalšie typy. Všetky tieto brúsne potreby sa používajú pre vŕtačky alebo uhlové brúsky. Všetky tieto kotúče sú opatrené závitom M14 alebo guľatým úchytom na vŕtačku. Na hrubšie práce a odstraňovanie veľké hrdze odporúčame oceľové (masívnejšie), na jemnejšie dobrusovanie kotúč mosadzný. Je jemnejšia a neurobí také škrabance na kovu ako oceľový.
 • Brúsne výseky, prírezy
  Brúsna výseky (kolieska) sú určené pre excentrické brúsky aj nástavce na vŕtačku so suchým zipsom. Ak v názve nájdete skratku SZ, znamená to, že sa jedná o brusivo s uchytením so suchým zipsom. Ponúkame vám značky brusivá ako sú SIA, NORTON, MIRKA alebo 3M. Pri každom názve brusivá nájdete značku, počet otvoru, zrnitosť brusiva a priemer kolieska.
na stranu
Zobraziť 1 - 27 z 138 položiek
Zobraziť 1 - 27 z 138 položiek