K správnemu chodu nášho eshopu využívame ukladanie cookies vo Vašom prehliadači. Pre udelenie súhlasu a uzatvorenie tohto okna prosím potvrďte túto správu.

Lepidlá

Informace

Výrobcovia

Lepidlá

V tejto kategórii nájdete lepidla všetkých druhov - disperzné lepidlá, kontaktné lepidlá, špeciálne lepidlá, pur a epoxidové lepidlá, tavné lepidlá, mamut lepidlo, sekundové lepidlo a pásky lepiace. Pri každom lepidla je napísaný popis lepidla a na čo je vhodné.

Lepidlá 79 produkty

Podkategórie

 • Disperzné lepidlá

  Disperzné lepidlá sú lepidlá určené na lepenie dreva (spárovky, stolárske spoje a ďalšie) a papiera. Disperzné lepidlá majú triedu D1, D2, D3, D4. Trieda D1 a D2 je určené na lepenie papiera, D3 lepenie pre interiér (stolárske konštrukcie, spoje a škárovka), D4 je vhodné do exteriéru a je vysoko odolné voči vode a vlhkosti (okná, dvere). Disperzné lepidlo spoznáte podľa charakteristickej bielej farby a po zaschnutí vytvorí transparentný film. Ak lepíte konštrukciu, tak prebytky doporučujeme ihneď pri prilepení šetrím vlhkou handrou, aby vám na povrchu nezostali fľaky.

 • Kontaktné lepidlá
  Kontaktné lepidlá sú pružné a trvalo elastická. Ich využitie nájdete v čalúnnictvo, pri lepení ABS hrán oblých tvarov, lepenie textílie a spoje kde je nutné mať pružný spoj, aby odolal náročným podmienkam. Lepidlá rozdeľujeme na beztoluénové a toluénový. Lepidlá bez obsahu toluénu sú dostupné širokej verejnosti a toluénový lepidlá sú len pre odborné firmy, ktoré majú oprávnenie s nimi pracovať. Pri každom výrobku je to jasne napísané, keď si nebudete vedieť rady, tak nás neváhajte kontaktovať.
 • Špeciálne lepidlá

  V tejto kategórii nájdete špeciálne lepidlá. Pri každom produkte sa dozviete na čo slúži a ako s ním zaobchádzať.

 • PUR a epoxidové lepidlá
  Polyuretánové lepidlá (PUR) sú dvojzložkové montážne lepidlá. Vyznačujú sa vysokou pevnosťou a pri vytvrdzovaní bobtnajú. Tým nájdu využitie pri lepení ohýbaného dreva, kovu, plastu a ďalších materiálov, ktoré potrebujete kvalitne prilepiť. Polyuretán reaguje so vzduchom, teda je potrebné pracovať rýchlo. Epoxidové lepidlo je vysoko pevné, ale krehké, neodporúčame používať na vysoko namáhané spoje.
 • Tavné lepidlá

  Tavné lepidlá majú všestranné využitie. Tavné lepidlá sa vyskytujú v tvare valčekov do tavnej pištole, ktoré možno využiť na rôzne lepenie v domácnosti, kreatívne činnosť. Ďalším variantom tavných lepidiel sú tavné guličky do olepovacího stroje pre nábytkársky priemysel. Tieto lepidlá ocenia predovšetkým stolári a výrobcovia nábytku. V prípade dopytu tavného lepidla do olepovačky nás neváhajte kontaktovať.

 • MAMUT lepidlo a chemické kotvy
  MAMUT lepidlo je všestranné univerzálne lepidlo s ktorým možno prilepiť čokoľvek potrebujete v domácnosti. Je mrazuvzdorné, flexibilné a možno lepiť za vlhka. Skvele priľne ku kovu, kartónu, murive, omietke, kameňu, sadrokartónu, drevu, keramike, sklu a podobne. Chemická kotva slúži ako náhradka hmoždinky do muriva. Jednoducho vyvŕtate otvor, vyčistíte od prachu a vytlačíte zmes z kartuše do otvoru a zaskrutkujete guľatinu. Vysoko pevnostnej a rýchlo tuhnúce. Tak jednoducho to funguje.
 • Podlahová lepidlá

  Lepidlá na podlahové krytiny sa rozdeľujú na disperzné lepidlá, kontaktné lepidlá a lepidlá na parkety. Rozpúšťadlové lepidlá sa používajú na PVC a môžeme ich rozdeliť na toluénový a beztoluénové. Lepidlá na parkety sú primárne určené na parkety. Konkrétne materiál podľa technického listu výrobku alebo po porade s nami.

 • Sekundové lepidlá

  Veľmi silné, veľmi rýchle sekundové lepidlo lepí skoro všetky materiály, ako napr. Kožu, keramiku, drevo, kov, korok, plsť, gumu. Rozdeľujú sa na sekundové gély (menej stýkavé) a sekundové lepidlá.

 • Lepiace pásky a gumy
  Je vhodná na lepenie takmer všetkých predmetov na všetky plochy (hladké alebo ľahko zdrsnené) a to v interiéri aj exteriéri. Lepí kovy, plasty, sklo, drevo, kameň, betón, ...
 • Univerzálne lepidlá
  Univerzálne lepidlá sú vhodné pre väčšinu materiálu, ktoré možno lepiť. Vždy je to konkrétne rozvedené pri tovare.
na stranu
Zobraziť 1 - 27 z 79 položiek
Zobraziť 1 - 27 z 79 položiek