Aplikačný návod na Gumový chodník - Chodník v prášku

Granulat1

Bazén pred aplikáciou Chodníka v prášku. Pred tým ale odporúčame u nesúdržných betónov naniesť Primer PUR-PAN Z 02, aby Chodník v prášku dokonale priľnul k podkladu.

Všetko čo k tomu potrebujete - primer, granulát, spojivo, vedierko, lyžica, hladítko, na premiešanie sa hodí miešadlo alebo vŕtačka s miešacou vrtuľou, na väčšie plochy doska a chuť na prácu :-)

Granulát2

Nasypte granulát do vedra a pridajte potrebné množstvo pojiva PUR-PAN LET 20 alebo prípadne UV stabilné spojivo PUR-PAN UV 25, ktoré odoláva slniečku.

Vďaka vŕtačke alebo miešadlu je miešanie jednoduché a rýchle. Je ale bezpodmienečne nutné dokonalé premiešanie, aby bol každý kúsok obalený spojivom, inak bude po zaschnutí dochádzať k uvoľňovaniu granulátu.

Granulát3

Najprv nanesieme murárskou lyžicou a uhladíme. Odporúča sa naniesť hrúbku hmoty min. 7mm. Hlavne je potrebné začať na správnej strane, aby ste mali kam ustupovať :-)

Granulát8

Potom priplácneme hladítkom. Udusanie potrebné na vytvorenie konzistentného a trvalého povrchu.

Granulát4

Na väčšie plochy odporúčame použiť dosku na roztiahnutie materiálu

Granulát12

V ploche si môžete vytvoriť aj rôzne ornamenty. Ideálne pre takú šablónu je použiť polystyrén s hrúbkou 1cm alebo silný kartón.

Granulát6

Pri aplikácii zaťažíte šablónu napr. tehlou a po zaschnutí hlavnej plochy odstránite šablónu a vyplníte vznilký priestor iným odtieňom.

Granulát7

Granulát11

Fantázii sa medze nekladú a po aplikácii vznikne príjemne mäkký podklad nielen k bazénu, ale aj k posedeniu, chodníku alebo aj do vnútorných priestorov.

Granulát10

IMG_20170828_091156

IMG_0701