Ako aplikovať jednozložkovú hydroizoláciu v exteriéri alebo kúpeľni

Ako aplikovať jednozložkové hydroizolácie DEŇ BRAVEN

Toto je technologický postup, ako správne aplikovať jednozložkovú hydroizoláciu v kúpeľni a exteriéri. Bližšie informácie ohľadom používaného materiálu pod postupom. Pri dodržaní jednotlivých krokov dosiahnete kvalitný náter hydroizoláciou a tým zamedzíte vnikaniu vody, tam kde je nežiadaná.

 

jednoslozkova-hydroizolace-koupelna

Jednozložková hydroizolácia KÚPEĽŇA

Je už hotová jednozložková, polotekutá hmota na báze polymérovej disperzie. Po zaschnutí hmoty sa vytvorí vysoko elastický, tesný, vodeodolný náter s dobrou priľnavosťou k podkladu. Hydroizolácia je určená na vykonávanie hydroizolačných náterov pod keramické obklady a dlažbu v interiéroch so zvýšenou vlhkosťou: kúpeľne, sprchy, toalety, práčovne, pivnice, kuchyne, umyvárne riady, triediarne zeleniny, v objektoch spoločného stravovania a pod. Aplikuje sa na podklady: betón, ce , vápenno-cementové omietky, murivo s plnou škárou, steny zo silikátových i pálených tehál a pórobetónov. Dosky cementovláknité, sadrokartónové, preglejkové a OSB dosky. Podlahy betónové, cementové a anhydritové.

- Spotreba je cca 1,0-1,5 kg/m2 pri 2 náteroch

jednoslozkova-hydroizolace-exterier-13kg

Jednozložková hydroizolácia EXTERIÉR

Je už hotová jednozložková, polotekutá hmota na báze polymérovej disperzie. Po zaschnutí hmoty sa vytvorí vysoko elastický, tesný, vodeodolný náter s dobrou priľnavosťou k podkladu. Hydroizolácia je určená na vykonávanie hydroizolačných náterov pod keramické obklady a dlažbu v interiéroch a exteriéroch budov: balkóny, terasy, lodžie, mokré priestory, kúpeľne, sprchy, toalety, práčovne, pivnice, kuchyne, umyvárne a pod. Aplikuje sa na podklady: betón, , vápenno-cementové omietky, murivo s plnou škárou, steny zo silikátových i pálených tehál a pórobetónov. Podlahy betónové, cementové a anhydritové. Na zvýšenie účinnosti sa vkladajú do rohov, kútov a dilatačných škár tesniace pásy a priechody.

- Spotreba je cca 1,0-1,5 kg/m2

cz-s-t8-01-tesnici-pas

Tesniaci pás 120mm na hydroizolačný náter

Na trvalo pružné utesnenie stykových a rohových škár, priechodov v stenách a podlahách, odpadov v bazénoch, nádržiach a sprchových kútoch. Odoláva širokému rozpätiu teplôt, soliam, riedeným kyselinám a zásadám. Trvalo pružný kaučukový pás na báze špeciálnej polypropylénovej tkaniny s alkalickou ochranou, opatrenú kaučukovým nástrekom. Po aplikácii s Tekutou lepenkou (S-T8) alebo Tekutou elastickou hydroizoláciou vytvára pružné tesnenie rohových škár v stenách a podlahách. Súčasťou systému sú tiež: vnútorný, vonkajší roh a pružná priechodka. Predávané v 5 alebo 10 bm (bežných metrov).