Ako si vybrať ochranný nástrek na karosérii

Každé auto by malo mať dobre ošetrený podvozok, aby odolalo dažďu, soli, vode, piesku, kamienkom a ďalším nepriaznivým vplyvom na cestách. Preto je vhodné vybrať ten vhodný nástrek alebo náter na podvozok auta. Na výber máme z niekoľkých variantov ako sú neprelakovateľné a prelakovateľné nástreky a vosky na dutiny. Všetky tieto typy nástrekov si rozoberieme a vysvetlíme si na čo slúžia.

Neprelakovateľné nástreky (bitúmene)

Slúži na nástrek/náter podvozku vozidla priamo zo spodnej časti karosérie, ktorá nie je vidieť a je neprelakovateľná farbou na karosérii všetkých typov. Do týchto priestorov spadajú napríklad priestor okolo kolies a spodnej časti vozidla. Ak chcete vykonať dôkladné ošetrenie spodnej časti vozidla, odporúčame prvýkrát podtrieť nástrek základnou polyuretánovou farbou U2061

- Nástreky v spreji napr. MAX Color BITUMEN sprej

-¦Nástreky vo forme pre UBS pištoľ napr. SPRAY TEC BITUMEN.

- Náter štetcom napr. BITUMEN CHAMAELEON 710. Výhodou náteru na štetec je nestekavosť a pomerne vysoká hustota, teda vám kvalitne uzavrie karosériu od vonkajších vplyvov.

Prelakovateľné nástreky

Tento variant ochranných náterov je vhodný pre viditeľné časti karosérie ako sú napr. lemy okolo kolies, prípadne priestor pod dverami a ďalšie. Opäť sa nám tu ponúka:

- Variant v spreji v niekoľkých odtieňoch SPRAY TEC ANTIGRAVEL

- Variant na UBS pištoľ v niekoľkých odtieňoch napr. SPRAY TEC ANTIGRAVEL.

Ochrana dutín

Sú vhodné do všetkých dutín (dvere, dutiny, prahy, stĺpiky) karosérie. Variant spreja sa vždy dodáva s hadičkou pre ľahší nástrek. Tieto nástreky sú vysoko odolné voči vysokým teplotám a mrazu, majú vysokú penetráciu a konzervačný účinok. Tieto prípravky je možné zakúpiť v spreji alebo aj na UBS pištoli.

xtline-xtline-pistole-strikaci-na-spodky-a-dutiny-lb-15__P19671

Zháňate UBS pištoľ na ochranné nástreky? Zaobstarajte si Pistole na spodky a dutiny LB-15 (vrátane hadičky na dutiny) pre univerzálne použitie na všetky typy ochranných nástrekov.

Všetky typy ochranných nástrekov na spodok auta a dutiny si môžete zakúpiť v našej sekcii Ochranné a izolačné nástreky