Aplikačný návod kamenného koberca NATUROUT na vodorovnú plochu

Rozhodli ste sa, že si chcete položiť kamenný koberec na terasu alebo príjazdovú cestu? Tak potom ste tu správne. Prinášame Vám návod ako správne naniesť kamenný koberec NATUR OUT na vonkajšie vodorovné plochy. Žiadny strach, nie je to nič zložité. Všetko vám postupne a jednoducho ukážeme a vysvetlíme. Na aplikáciu na vodorovné vonkajšie plochy sa používa kamenivo frakcie 4-8mm z ponuky zo vzorkovníka NATURAL STONE. Celý systém NATUR OUT sa skladá z penetrácie na savý podklad (zložka A+B), prípadne z penetrácie na nesavý podklad (zložka A+B), spojiva (A+B) a kameniva 4/8mm mramorového alebo riečneho. Tento návod je možné použiť aj pre systém NATUR IN (vodorovné plochy v interiéri).

Samotný aplikačný návod:
Vopred si teda pripravíme podklad, tak aby bol súdržný, čistý a nemastný, v našom prípade betón. V prípade, že potrebujeme, aby bol povrch vodotesný a voda nepresakovala ďalej cez podklad (betón), (napr. v sprchovacom kúte, podpivničené posedenie) nanesieme na stenu hydroizolačný náter SANAFLEX WPM DUO. Po zaschnutí náteru sa môžeme následne pustiť do samotného systému.

30704479_2005258163068789_47224816104300

Kým sa pustíte do aplikácie koberca, je vhodné nalepiť PUR lepidlom zakončovacie lišty na miesta, kde hrozí vplyvom chôdze vylamovania hrany (tzn. schody, hrany terasy, miesta kde nie je stena a končí pevný podklad). Vďaka tejto investícii predídete ďalším opravám s vylamovaním.

Celá aplikácia kamenného koberca na vodorovnú plochu začne zmiešaním penetrácie zložky A+B, následne po rozmiešaní aj so zložkou C (destilovaná voda)

Dôkladné premiešanie penetrácie zložky A + B, pri menšom množstve postačí ručne...

Ďalší krok je pridanie riediacej zložky C pre jednoduchšiu aplikáciu valčekom či štetcom na betónovej ploche.

Aplikácia penetrácie NATUROUT prebieha valčekom alebo štetcom. Vykonávame dôkladne po celej ploche, rovnomerne rozniesť po ploche. Snažíme sa pri tom dodržať spotrebu, ktorá má na danú výmeru padnúť. Spotreba cca 0,25-03kg/m2. Pri miešaní všetkých 3 zložiek prosím dodržať pomer miešania stanovený od výrobcu. Penetračný náter necháme zaschnúť a môžeme pokračovať...

DSC_0418.jpg

Po nánose penetrácie a vytvrdnutí sa pustíme do zmiešania spojiva NATUROUT. Zmiešame opäť zložku A+B v danom pomere od výrobcu.

Tu môžete vidieť správne premiešanú (homogénnu) zmes spojiva NATUROUT, ktorú je možné ďalej použiť na pokládku kamenného koberca.

Namiešanú zmes spojiva pridáme do vopred odváženého množstva čistého a suchého kameniva, opäť v správnom pomere s kamenivom.

Celú zmes kamienkov a spojiva dôkladne premiešame stavebným miešadlom za stáleho miešania cca 2-3 minúty až bude kompletne kamenivá namočené spojivom.

Dôkladne premiešanú zmes si vysypeme na požadovanú plochu a nerezovým rovným hladítkom rozťahujeme na plochu. Snažíme sa rovnomerne a hlavne dôkladne roztiahnuť do všetkých rohov a záhybov. Rozťahovanie robte skôr hranou hladidla. Zarovnanie do roviny prebieha skôr plochou hladidla viď ďalšie foto.

DSC_0442.jpg

Dôkladne premiešanú zmes si vysypeme na požadovanú plochu a nerezovým rovným hladítkom rozťahujeme na plochu. Snažíme sa rovnomerne a hlavne dôkladne roztiahnuť do všetkých rohov a záhybov až k zakončovacím lištám. Rozťahovanie robte skôr hranou hladidla. Zarovnanie do roviny prebieha skôr plochou hladidla viď ďalšie foto.

Priebežne čistite hladítko riedidlom C6000, aby sa vám spojivo s kamienkami nelepili na hladítko a neodtrhávali. Riedidlo zvyšné na hladítku nijako nepoškodí zmes kameniva. Postačí menší štetec na omývanie.

Ako som už spomenul, tak po roztiahnutí po ploche si môžete overiť rovinu natiahnutia koberca hladítkom, ktoré budete jemne tlačiť po ploche a kamienky, ktoré sú "navyše" budú sami preliezať cez hranu hladítka. Tým dosiahnete rovinu a hladký povrch.

Už hotový výsledok. Tento návod bol zhotovený pri školení u výrobcu. Celým školením nás sprevádzal vyškolený pracovník. Pri vytváraní väčšej plochy odporúčame mať po ruke viac pracovníkov, ktorí budú chystať a pripravovať zmes koberca, pretože napojenie na vytvrdnutý koberec nie je možné vykonať (mienené prestávka alebo dlhšie časové oneskorenia). Takže buď vykonať celú plochu naraz alebo použiť dilatačné lišty, ktoré jasne rozdelia naťahované plochy. Koberec je pochôdzny po 24 hodinách. Pri vytvrdzovaní odporúčame chodník chrániť pred dažďom a silným UV žiarením. Odtiene kamienka si môžete vybrať zo vzorkovníka NATURAL STONE

 

Urobíme Vám ponuku na mieru, postačí nám napísať na mail: eshop@upepanka.sk alebo volať 0944 663 630

 

UKÁŽKA PRÁCE OD NAŠHO ZÁKAZNÍKA:

Pri tejto realizácii bol použitý systém NaturOut a NaturWall v kombinácii so zakončovacími lištami

Pri tejto realizácii bol použitý systém NaturOut a NaturWall v kombinácii so zakončovacími lištami

Pri tejto realizácii bol použitý systém NaturOut a NaturWall v kombinácii so zakončovacími lištami

 

Urobíme Vám ponuku na mieru, postačí nám napísať na mail: eshop@upepanka.sk alebo volať 0944 663 630