Ako na údržbu olejovanej podlahy alebo nábytku

Každá drevená olejovaná podlaha potrebuje ako každá iná podlaha (PVC, dlažba alebo aj plávajúca podlaha) občasné alebo aj pravidelné vytieranie. Vďaka tomu, že sa jedná o podlahu s povrchovou úpravou tvrdým voskovým olejom je vhodné používať špeciálne prípravky na to určené. My Vám v tomto článku predstavíme konkrétne prípravky. Dôvody a postupy aplikácie si preberieme nižšie v texte.

Prečo používať parketové mydlo?

Obyčajný prípravok určený na vytieranie podlahy má veľkú nevýhodu oproti prípravkom určeným na olejovanú podlahu. A to, že každým vytretím uberá vrstvu oleja na povrchu. Prípravky CIRANOVA sú vyrobené z prírodných olejov a čističov, ktoré udržujú vrstvu a vyživuje podlahu. Vďaka tomu sa predlžuje mnohonásobne životnosť.

 

ciranova-sada-na-udrzbu-a-peci-o-olejovane-podlahy

SADA NA ÚDRŽBU OLEJOVANEJ PODLAHY

Táto sada je určená na pravidelné aj jednorazové čistenie. Jednotlivé prípravky majú svoje využitie a nájdu vo vašej domácnosti svoje miesto. Sada obsahuje parketové mydlo, intenzívny čistič, olej na údržbu, jemný brúsny papier a handričku plus ku každému prípravku technický list.

Pravidelná údržba

Údržba podlahy, ktorá je natretá olejom nie je nijako náročná. Na bežnú údržbu postačí suchý mop. Nikdy neodporúčame príliš mokré vytieranie podlahy, môže to mať vplyv na životnosť nánosu oleja.

Ochrana olejovanej podlahy môže byť zvýšená tým, že pravidelne budete ošetrovať podlahu Parketovým mydlom CIRANOVA. Stačí zmiešať 4-5 malých viečok od nádoby s 10 litrami vlažnej vody. Následne vytierajte podlahu v smere žilkovania dreva. Potom vyperte a vyžmýkajte špinavú handru a vyčkajte 1 hodinu pre dokonalé zaschnutie udržiavacieho náteru pri izbovej teplote. Podlahové mydlo CIRANOVA obsahuje iba prírodné látky a dodá drevené podlahe potrebnú ochranu.

PRVÁ POMOC pre olejovanú podlahu

V prípade, že Vaša podlaha vyzerá veľmi špinavá a zašlá, je vhodné použiť prostriedok CIRANOVA Intenzívny čistič. Vďaka tomuto prostriedku vrátite podlahe zašlý lesk a pôvab.

Aplikácia je jednoduchá. Pripravte si zmes 1L intenzívneho čističa a 9L vlažnej vody do vedra. Čistou handrou čistíte podlahu v smere žilkovania a pri každom zotretí vyperte handru v ďalšom vedre s čistou vodou a opäť namočte v zmesi. Postup opakujte

OBNOVA VRSTVY oleja či vosku

Na údržbu takto ošetreného povrchu čističom sa nanáša ako finálna vrstva CIRANOVA Olej na údržbu v sprej. Pre ľahšiu aplikáciu sa dodáva vo forme spreja alebo 1L balenia v plechovke na rozliatie a vďaka tomu má veľkú výdatnosť a to až 50m2/1l na už olejovaných podlahách. Postačí rovnomerne naniesť slabú vrstvu na povrch a nechať niekoľko minút pôsobiť. Potom si vziať bielu a suchú handričku a krúživým pohybom zotrieť (vmasírovať). Po tejto aplikácii 24 hodín nezaťažovať, aby olej dostatočne stvrdol. Všetky handry po aplikácii dôkladne vyperte vo vode alebo acetóne.

Tento postup je možné tiež použiť pri renovácii poškodeného (pretlačeného) miesta. Postačí vybrúsiť poškodenú plochu brúsnym papierom P150 a postupovať podľa návodu hore.

Ako pravidelne čistiť podlahu?

Pre olejované plochy berte do úvahy pravidelnú údržbu, ktorá je na mieste. Všetko je závislé od intenzity namáhania plochy mechanickým opotrebovaním. Podlaha, ktorá nie je takmer zaťažovaná, postačí pravidelne čistič mydlovým čističom. Podlahy, ktoré sú vystavované väčšej alebo extrémnej záťaži sa odporúča čistiť pomocou mydlového čističa alebo intenzívneho čističa zároveň s olejom na starostlivosť o olejované plochy. Vďaka tomu bude vaša podlaha vyzerať stále prirodzene a nebude javiť známky značného opotrebovania vplyvom používania obyčajných prípravkov.

Všetky tieto informácie sú spísané podľa požadovaných testov a nášho najlepšieho vedomia a znalostí.

Jednotlivé výrobky je možné zakúpiť na našom eshope

CIRANOVA Súprava na údržbu olejovanej podlahy, CIRANOVA Parketové mydlo, CIRANOVA Intenzívny čistič alebo CIRANOVA Olej na údržbu olejovaných plôch