Aplikačný návod kamenného koberca NATUR WALL na zvislú plochu

Aplikačný návod NATUR WALL kamenného koberca

Rozhodli ste sa, že si chcete skrášliť múr na záhrade alebo v interiéri? Tak potom ste tu správne. Prinášame Vám návod ako správne naniesť kamenný koberec NATUR WALL na zvislú plochu alebo múrik. Žiadny strach, nie je to nič zložité. Všetko vám postupne a jednoducho ukážeme a vysvetlíme. Na aplikáciu na zvislé plochy a stropy sa používa kamenivo frakcie 4-8mm z ponuky zo vzorkovníka NATURAL STONE. Celý systém NATUR WALL sa skladá z penetrácie (zložka A+B), spojiva (A+B) a kameniva 4/8mm mramorového alebo riečneho.

Určite veľkou výhodou tohto systému je v tom, že sa naťahuje kamienok do živej penetrácie, tzn. že sa nemusí robiť debnenie. Obrovské plus, ktoré ponúka tento systém.

Samotný aplikačný návod:

Vopred si teda pripravíme podklad, tak aby bol súdržný, čistý a nemastný, v našom prípade betón. V prípade, že potrebujeme, aby bol povrch vodotesný a voda nepresakovala ďalej cez podklad (betón), (napr. v sprchovacom kúte, podpivničené posedenie) nanesieme na stenu hydroizolačný náter SANAFLEX WPM DUO. Po zaschnutí náteru sa môžeme následne pustiť do samotného systému.

Ukážka materiálov, ktoré budú potrebné na aplikáciu kamenného koberca + miešacie vedierko

Ukážka penetrácie NATURWALL (zložka A + zložka B) - obe zložky dôkladne zmiešať miešadlom do homogénnej zmesi, viď spodné foto

Dôkladné zmiešanie zložky A+B penetrácie NATURWALL zamedzí prípadnému nedržaniu. Zmes sa mieša stavebným miešadlom s otáčkami maximálne do 300 otáčok/minútu do doby až bude zmes homogénna viď foto nižšie.

Správne premiešaná zmes penetrácie NATURWALL, ktorá sa nanáša hladítkom. Pri aplikácii kamienka je potrebné nanášať "živé do živého", čiže spracovateľnosť penetrácie je 30 minút (pri 20-23C), tzn. naniesť kamienok ešte do živej penetrácie a na to máte práve určený čas 30 minút. Pri vyššej teplote sa doba spracovateľnosti skracuje.

Murárskou lyžicou si nanesiete na požadovanú stenu či strop penetráciu, ktorú následne murárskou lyžicou nanesiete na celú plochu, rovnomerne. Dodržujte spotrebu, ktorú udáva výrobca, aby nedochádzalo k zlej vrstve penetrácie.

Ukážka správneho naťahovania penetrácie hladítkom...

Hladítko je nutné v priebehu naťahovania utierať riedidlom C6000, aby nedochádzalo k nalepovaniu kamienka s epoxidom na hladítko.

Správne naváženie kameniva, v našom prípade NATUR WALL je potrebné na 1m2 cca 11-12kg kameniva navážiť, tak aby bol správny pomer. Kamenivo sa bežne dodáva v balení 20kg, preto je pri systéme NATURWALL potrebné navážiť požadovanú váhu.

Ukážka naozaj hustého spojiva, ktoré sa opäť po správnom premiešaní pridá k naváženým kamienkom do miešacieho vedra.

Po pridaní dôkladne premiešame kamienok so spojivom. Miešame opäť stavebným miešadlom s otáčkami cca 500-700 otáčok/minútu po dobu 3 minút.

Hotovú zmes kamienku so spojivom nanesieme lyžicou na hladítko a ideme na to! :)

Pomocou hladidla a väčšej sily, ktorú využijeme na nános, aplikujeme kamienok do nezaschnutej penetrácie („živé do živej“). Dodržujme vrstvu 10-15mm, aby nedochádzalo k odlupovaniu kamienka. Ostatne to by ste zistili ihneď pri aplikácii, že to nedrží na podklade vplyvom slabej vrstvy.

Odtieň kamienka si môžete vybrať zo vzorkovníka NATURAL STONE

Urobíme Vám ponuku na mieru, postačí nám napísať na mail: eshop@upepanka.sk alebo volať 0944 663 630