Akrylátové chipsy - čo to je?

Chipsy

Farebné vločky sú vyrobené z pigmentovaného akrylového filmu a sú náhodne, nepravidelne, tvarované. Ich veľkosť je definovaná sitovým triedením. Zmiešaním farieb je možné vytvoriť viacfarebné dekoratívne efekty.

Použitie

Farebné akrylátové lupienky (chipsy) slúžia na dekorovanie privátnych, komerčných, priemyselných i logistických podláh. Lupienky sú dodávané v mnohých farebných prevedeniach. Aplikovať ich možno ako v jednofarebnom posype, tak v rozličných farebných kombináciách (melíroch) od ľahkého, až po plný posyp.

Ako na to?

Súdržná, čistá a nemastná betónová podlaha sa opatrí penetračným náterom a prvým náterom epoxidovou farbou napr. 2-K Samozákladujúcou epoxidovou farbou na betónové podlahy E300. Tieto nátery necháme dôkladne zaschnúť a následne prevedieme posledný náter a ešte do "živého" (nezaschnutého) náteru prevedieme posyp akrylátovými chipsy. Následne po vytvrdnutí náteru vysajeme alebo zametieme prebytočné chipsy av 2 vrstvách prelakujeme Epoxidovým lakom na podlahy EP300. Bližšie informácie nájdete u týchto produktov.

 

Ukážka kompletného vzorkovníka :

Vzorník chipsů