Zrážanie vlhkosti v interiéri

ZRÁŽENIE VLHKOSTI V INTERIÉRI - NEZATEPLENÁ FASÁDA

Zrážanie vlhkosti na murive v interiéri v zimných mesiacoch nie je nič príjemné, pretože spravidla to neskončí len zrazenou vodnou parou na stene, ale plesňou. Je to nepekné, kazí to pocit príjemného interiéru a niekomu to môže spôsobiť zdravotné ťažkosti. Pokiaľ máte istotu, že tvorená pleseň u vás doma nie je tvorená zlým vetraním alebo napríklad zatekaním zo strechy, tak sa zrejme jedná o zle zateplenú alebo nezateplenú fasádu a mohol by Vám tento návod pomôcť.

Prečo sa vodná para zráža na stene vplyvom nezateplenej fasády?
Tieto prípady sú z 99% tvorené na severnej nezateplenej stene av miestnosti, kde sa kúri. Ide o celkom bežný jav, ktorý sa bohužiaľ rieši dnes a denne. Dochádza k tomu tým spôsobom, pretože stena nie je zateplená a tvorí sa tam tzv. tepelný most. To je miesto, kde nie je dostatočná izolácia a tým, že vonku ľudovo povedané mrzne a vo vnútri sa kúri dochádza k zrážaniu vody na stene. Vy to môžete zistiť až napr. pri výskyte plesne (rohy miestnosti, niektoré časti okolo okien alebo dverí alebo aj celá vonkajšia stena).

Výskyt?
Nezateplený panelový dom alebo aj rodinný nezateplený dom. Obvykle severná aj severo-východná stena domu. Zlé alebo žiadne zateplenie.

Riešenie?
Ponúkajú sa nám hneď dve riešenia. A to je zateplenie minimálne strany domu, kde dochádza k týmto ťažkostiam alebo použitiu termoizolačného náteru. Samozrejme ten lacnejší variant je určite termoizolačný náter.

remal-termokomfort-4-kg-

Čo je Termoizolačný náter REMAL TERMOKOMOFORT?

Tento náter REMAL TERMOKOMFORT je klasický interiérový náter na murivo s prídavkom mikro častíc skla. Vďaka týmto časticiam, ktoré v sebe obsahuje dokáže čiastočne zatepliť poškodené steny v interiéri a zamedziť tomu aby sa tam zrážala voda a vodné pary. Vďaka tomu vám kvalitne pomôže odstrániť problém, ktorý vás určite dosť trápi. Tento náter je bielej farby a vyžaduje 2-3 nátery. Môže sa riediť maximálne 10% z objemu, ale pokiaľ chcete urobiť kvalitnejší náter, tak náter nerieďte. Spotreba farby je 0,3 až 0,4 kg/m2

Náter je možné tónovať Tónovacími farbami HET alebo aj ponechať ako biely variant. Opäť je možné odporúčame nepridávať žiadne prídavky, aby sa zachoval požadovaná vrstva. Náter je totiž po zaschnutí úplne pretierateľný ďalšími vrstvami farbou.

Príprava podkladu
Pred natieraním je potrebné odstrániť všetky plesne, machy a ďalšie nesúdržné vrstvy starých farieb v poškodenom mieste. Na likvidáciu plesne je možné použiť likvidačný prípravok FUNGISPRAY. Po oškrabaní, pokiaľ je nutné, tak vykonáme prebrúsenie a napenetrovanie napr. akrylátovou penetráciou. Podklad by nemal byť nejako extrémne vlhký.

Potom je možné aplikovať 2-3 vrstvy termoizolačnej farby. Vždy nechajte technologickú prestávku na uschnutie jednotlivých vrstiev náteru – podľa teploty a vlhkosti v interiéri.

Tento náter si u nás môžete zaobstarať oveľa výhodnejšie ako v kamenných predajniach - REMAL TERMOKOMFORT